Eksamiekspert tuleb taas

2020. aasta kevadel tulime kolleegidega toonastele abiturientidele appi eesti keele riigieksamiks valmistumisel: eksamile eelnenud neljal nädalal said tulevased eksaminandid igal tööpäeval meie ajaveebist nõuandeid ja iseseisvaid ülesandeid eksamiks valmistumiseks. Need postitused osutusid väga populaarseks – loodame, et see tähendas, et neist oli õpilastele tõesti kasu.

Sel aastal ei tulnudki kevad teisiti. Teie, selle aasta abituriendid, olete nii- ja naasugusel kaugõppel veetnud palju rohkem aega kui eelmise aasta lõpetajad. Kui eelmisel aastal “suhtlesime” oma lugejatega blogipostituste ja kommentaaride vahendusel, siis sel aastal on Haridus- ja Teadusministeerium tellinud meilt kursuse, et aidata abiturientidel riigieksami eel ennast kindlamalt tunda.

Kursusel osalejad teevad riigieksami “aegluubis” läbi just selle kursuse jaoks koostatud harjutustöö põhjal ja annavad üksteisele tagasisidet kõigi kirjutamisprotsessi osade kohta. Kirjutamisprotsessi toetavad kirjutamistöötoad ja konsultatsioonid Zoomis, foorumid ja tegevused GoodReadsi grupis “Kes loeb, see kirjutab”.
Kursuse läbimine (st sellest tegelikult kasu saamine) eeldab selle nelja nädala jooksul iga päev kuni paar tundi tööd.

Kursuse vedajad on eelmisest aastast tuntud eksperdid Külli Habicht, Ilona Tragel ja Maigi Vija. Selle aasta projekti juhivad Nele Karolin Teiva ja Annika Pant. Lisaks on meile sel aastal appi tulnud üliõpilased ja vilistlased, kes teevad konsultatsioone, jagavad oma kogemusi, on õpilastele toeks kirjutamistöötubades ja organiseerivad lugemistubasid.

Kursus toimub veebis 22.03–17.04.2021 intensiivse kirjutamis- ja tagasisidestamisprotsessina. (Kui eksam lükatakse edasi, siis toimub kursus eksamile eelneval neljal nädalal.)
Lisainfo ja kursusele registreerumine siin.

Kõik õppematerjalid on siinsamas blogis. (Need on kogu aeg kättesaadavad ka neile õpilastele, kes ei osale kursusel.)

Teie eksamieksperdid

 

One Reply to “Eksamiekspert tuleb taas”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga